Türk Arap Medya Derneği Çalışmalarına Devam Devam Ediyor

Türk Arap Medya Derneği ve İstanbul İl Göç İdaresi tarafından düzenlenen toplantı, İstanbul İl Göç İdaresi müdürlüğünde gerçekleşti.  İstanbul İl Göç İdaresi müdürü Bayram Yalınsu, Türk Arap Medya Derneği yetkilileri ve yabancı basın mensuplarının katıldığı toplantı uyum içerikli sorunlar ve yabancı basın mensuplarının karşılaştığı sorunlar elalındı.  Toplantı, yabancı basın mensuplarının Göç idaresi genel müdürlüğünün yabancılara yönelik faaliyetleri için teşekkür  etme ile başladı.

Yabancı Tv kanalı, radyo ve haber kanalları yetkililerinin katıldığı toplantı Türk Arap Medya Derneği tarafından tertiplendi. Toplantıda, yabancı basın mensuplarının karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri,  oturma izinleri sorunları ve diğer karşılaşılan sorunlar gündeme alındı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün uyum faaliyetlerinin de anlatıldığı toplantı,karşılıklı istişare ve değerlendirme şeklinde sürdü.

Toplantıdan memnun kalan İstanbul İl Göç İdaresi müdürü Bayram Yalınsu şöyle konuştu: ‘’Şuan değişik ülkelerden milyonlarca yabancıyı ülkemizde ağırlıyoruz. Aynı coğrafyayı, aynı kıbleyi paylaştığımız bu insanlar bizim misafirlerimizdir.  Basın mensupları ise, misafirlerimiz ile iletişim kurmamızı sağlayan  ve aktif rol alan kişilerdir. Göç idaresi genel müdürlüğü olarak, özellikle İstanbul il göç idaresi olarak yabancı misafirlerimizin sorunlarını çözmek, özellikle basın mensubu arkadaşlarımızın karşılaştığı sorunları çözmek bizim görevimizdir. ‘’ dedi.

Verimli geçen toplantı, yabancı basın mensupları tarafından önerilen öneriler ile son buldu.